Haber

Erzurum Belediye Başkanı: Kaosu yaratan İmamoğlu’dur

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun mitinginde yaşanan taşlı saldırı öncesi bölgeye belediye otobüslerini yığan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, provokasyondan CHP ve İmamoğlu’nu sorumlu tuttu.

Belediye binasında basın toplantısı düzenleyen Semken, provokasyonu CHP’lilerin yaptığını savundu. Mitinge katılanların dolar kurunu ve Bakan Nureddin Nebati ile ilgili pankartları ‘delil’ olarak sunan Mehmet Sekmen, şunları söyledi:

“Bu kaosu yaratan kişi bizzat Ekrem İmamoğlu’dur. Çünkü ortalıkta kimseyi görmeyince bu milliyetçi-muhafazakar şehirde onbinlerce insanın Cumhurbaşkanımızı karşıladığı gibi onu da karşılayacağını zannediyor. O günler geçti. İpliğiniz artık piyasada.Artık size bu milletten destek yok.Bunu böyle bilin Allah’ın izniyle.Onun için kimsenin şehrimizi rahatsız etmeye hakkı yok.

‘CEVAP BU’

Şu anda Cumhuriyet Başsavcılığı’nda görev yapmaktayım. Suç duyurusunda bulunuyorum. Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığı miting için resmi olarak ne zaman başvurdu? Bu tür yazılara karşı bunları yaparsanız mükafatı budur.

CHP’liler ‘bakan değilse komik adam aslında’ yazılı pankartlarla geliyor… Cumhuriyet Halk Partisi’nin içinde taşlar, sopalar var. Bu zaten 15-2000 kişilik bir grup. Böyle bir miting yapacak durumda değiller. ‘Nasıl bir kaos yaratacağız? Hem Erzurum’a hem de bugünkü İstanbul mitingine ‘Nasıl bir kasvet yaratalım’ diyerek gölge düşürmeye çalışan bir olaydır. (Cep telefonunu göstererek) Bakın karşı tarafa CHP kümesinden taşlar atılıyor. Onu tespit ettik. Taşı atan onlar, polisi zor durumda bırakan onlar. Sonuçta valinin görevini yapmadığı söyleniyor. Şehrimin valisi, şehrimin emniyet müdürü… Arkadaşlar burasının toplanma yeri olmadığı belirtildi. Sadece iş ziyaretlerine izin verilir. Ancak bu alanda miting yapacağımız için zorlanırsa ve zorbalığa başvurulursa devletin yapabileceği başka bir şey yok. Heyetten geldiği gibi çevredekilere taş ve sopalar atılıyor.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu