Haber

Halı sahada doluya yakalandılar, kaçacak yer aradılar

– Halı sahada doluya yakalandılar ve kaçacak yer aradılar.

Dolu futbolu yarıda kesti, sahadan koşarak çıktılar.

ANTALYA – Antalya’nın Manavgat ve Serik ilçelerinde etkili olan halı sahaya sıkışan oyuncular adeta kaçacak yer aradı. Top büyüklüğündeki doludan ellerini başlarına koyarak kurtulmaya çalışan oyuncular, bu yeterli olunca sahadan koşarak ayrıldı.

Geçen hafta şiddetli yağış ve fırtınaya teslim olan Antalya’da soğuk ve yağışlı hava bu kez Manavgat ve Serik ilçelerinde kendini gösterdi. Her iki ilçede de saat 23.00 sıralarında sağanak yağış vatandaşları hazırlıksız yakaladı. Doluya, ardından kara ve ardından karla karışık yağmura dönüşen yağış, yaklaşık 15 dakika sürdü. Dolu nedeniyle yollar beyaza dönerken, yolda yağmura yakalanan sürücüler akaryakıt istasyonlarına girerek yağmurun bitmesini bekledi.

Dolu yağışının özellikle Manavgat ve çevresine bağlı Gündoğdu, Tağıl, Rahmet, Çakış ve Sağirin mahallelerinde etkili olduğu bildirildi.

Serik ilçesinde de gece halı sahada oynanan futbol karşılaşmasının yarıda kesilmesine neden oldu. Ani dolu nedeniyle sporcuların yaşadıkları hem cep telefonlarının hem de güvenlik kameralarının görüntülerine yansıdı. Maçın ortasında aniden yere düşen dolu nedeniyle maça devam etmeye çalışan oyuncular, top büyüklüğündeki doludan korunmak için elleriyle başlarını örtmeye çalıştı ancak başarılı olamadılar. Son çare olarak oyuncular koşarak sektörün içini boşalttı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu