Haber

Hatay’da Bir Kedi Enkazdan Kurtarıldı, Çip Sayesinde Sahibine Ulaşıldı, Müjdeli Haber Verildi

Hatay’da meydana gelen depremin ardından enkazdan kurtarılan kedi Antakya Veteriner Barınağına getirildi. İstanbul Veteriner Hekimler Odası’nın Türk Veteriner Hekimler Birliği ile uyum içinde görevlendirdiği ekip, göçükten kurtarılan kedinin sahibini mikroçip aracılığıyla tespit etti. Barınakta görevli bir doktor kedinin sahibini arayarak müjdeli haberi verdi.

Adana, Adıyaman, Hatay, Gaziantep, Kahramanmaraş, Malatya ve diğer illerin yanı sıra deprem bölgelerindeki evcil, sokak ve çiftlik hayvanlarının gıda ihtiyaçlarının karşılanması ve tedavileri amacıyla TVHB ve 56 veteriner odası üyesi veteriner hekimler Toprakkale, Dörtyol, Samandağ, Elbistan ve Doğanşehir’de. ilçelerde tedavi merkezleri kurdu.

Veteriner hekimler merkezlere getirilen veya çağrılan noktalarda hayvanların bakım ve beslenmelerini sağlarken, bulunan hayvanları sahiplerine kavuşturma görevini de üstlenirler.

Depremin en ağır etkilerinin görüldüğü Hatay Antakya’da dün enkaz altından bir kedi kurtarıldı. Kedi, Hayvanları Çaresizlikten ve İlgisizlikten Koruma Derneği (HAÇİKO) tarafından Antakya Veteriner Barınağına getirildi.

İstanbul Veteriner Hekimler Odası’nın Türk Veteriner Hekimler Birliği (TVHB) koordinasyonunda bölgede görevlendirdiği grup, göçükten kurtarılan kedinin mikroçip bilgisinden kedinin sahibini belirledi. Barınakta görev yapan bir doktor, kedinin sahibini arayarak müjdeli haberi verdi.

gergerajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu