Haber

Hüseyin Keskin: 5 koltuğa aynı anda oturuyor, iki şirketi var

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’na bağlı ve havacılık alanında ülkenin en yetkili kurumu olan Devlet Hava Meydanları İşletmesi’nin (DHMİ) başkanı Hüseyin Keskin’in 5 koltukta oturduğu ortaya çıktı. aynı zamanda. İstanbul Ticaret Odası (İTO) kayıtlarına göre Keskin, “Arasta Halı Kuyumculuk Turizm ve Keskin Özel Motor” isimli iki şirketin ortağıdır.

Hüseyin Keskin, 24 Temmuz 2019 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olarak atanmıştı.

Daha sonra DHMİ Vakfı’nın başına geçen ve üçüncü koltuğun sahibi olan Keskin, 25 Temmuz itibarıyla Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu üyeliğine atanarak dördüncü koltuğunu aldı.

Birgün’den İsmail Arı’nın haberine göre; Keskin’in beşinci koltuğu Avrupa Uluslararası Havalimanları Konseyi’nde (ACI Europe). Keskin burada yönetim kurulu üyesi olarak da görev yapıyor.

Bilal Erdoğan’ın Kartal İmam Hatip Lisesi’nden arkadaşları, Cumhurbaşkanlığı İrtibat Lideri Fahrettin Altun’un eşi Fatmanur Altun ve eski AKP Gençlik Kolları Başkanı Melih Ecertaş’ın da aralarında bulunduğu THY yönetim kurulu üyelerine 62 bin TL huzur hakkı ödendi. destekçileri tarafından yönetiliyor. bilinen.

Keskin, THY yönetim kurulu üyesi olduğu için 62 bin TL huzur hakkı alacak. DHMİ Yönetim Kurulu Başkanı ve DHMİ Genel Müdürü ünvanını taşıyan yöneticilere ödenen tutarın kamuoyundan gizlenmesi nedeniyle Keskin’in DHMİ’den ne kadar maaş ve huzur hakkı aldığı bilinmiyor. Keskin’in DHMİ Vakfı Başkanlığı’ndan ve Avrupa Uluslararası Havalimanları Kurulu Yönetim Kurulu üyeliğinden ödül alıp almadığı açıklanmadı. (TAM HABER)

haber-pazar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu