Haber

İnegöl Hayvan Hali Kotra ihale tarihi belli oldu

BURSA (İGFA) –Bölgenin en kapsamlı hayvan pazarına sahip olan İnegöl Belediyesi, Kurban Bayramı öncesi Çağdaş Hayvan Pazarı’nda satış için teklif verecek.

İnegöl Belediyesi Hayvan Pazarı’nda Kurban Bayramı öncesi yapılacak kota ihalesinin kiralama işlemleri 10 Mayıs 2023 Çarşamba günü saat 10:00’da İnegöl Belediyesi Beşinci Mevsim Kültür ve Sanat Merkezi Çoklu Hedef Salonu’nda yapılacak.

Bölgenin en büyük ve potansiyeli yüksek hayvan pazarı olan İnegöl Hayvan Hali’nde yaklaşan Kurban Bayramı öncesi hazırlıklar başladı. Modern, tercih edilen, ilgi çekici ve ilgi çekici bir hayvan hali olan İnegöl Belediyesi Hayvan Hali’nde kotasyonlara ilginin yoğun olması bekleniyor. Vatandaşlar, İnegöl Hayvan Hali’nin krokisini ve krokisini Belediye Ek Hizmet Binası Kiralama Hizmetinden temin edebilecek. Kontenjanlar belirlenen fiyatlar üzerinden açık artırma yöntemiyle kiralanacaktır. Yer kiralama bedelleri, 10 Mayıs’ta yapılacak ihalede salonda kurulan tahsilat gişelerinden nakit olarak alınacak.

TÜM ÜRETİCİLERİMİZİ DAVETLİYİZ

Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Başkanı Alper Taban, 10 Mayıs’ta yapılacak ihale ile ihaleye çıkılacağını bildirdi.

Lider Taban, hayvan pazarında bu yıl 140’ı 60 metrekare büyükbaş, 25’i 25 metrekare, 26’sı 12,5 metrekare olmak üzere toplam 51 küçükbaş kotası ve 7 büyükbaş kesim alanı kiralayacaklarını bildirdi. Saat 10:00’da Beşinci Mevsim Kültür Merkezimizde yapılacak ihaleye tüm üreticilerimizi davet etti.

Başkan Taban, Kotra bedellerinin müzayede günü salonda nakit ya da kredi kartı ile tahsil edileceğini belirterek, “İhalede bir kişi üçten fazla teklif alamayacak. Büyükbaş hayvanlarla ilgili bölümlerde bulunanlar en fazla 1 adet olmak üzere küçükbaş ve küçükbaş hayvanlara da satılacak.İlgili bölümlerde yer alanlar da büyükbaş hayvanlarla ilgili kotasyonlara teklif verebilecek.Yasal işlem görmemiş hayvanlar sağlık raporu, küpe, pasaport vb. gibi eşyalar pazara getirilmeyecek.Hayvan pazarına giriş 05.06.2023 tarihinde başlayacak olup, 02.07.2023 tarihinde pazar boşaltılarak yönetimimize teslim edilecektir.” .

basciftlik-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu