Haber

Avukatları vuran zanlı yakalandı

Özlem A.’nın (40) taşınmazını paylaşmak için gittikleri İnegöl Tapu Müdürlüğü’nde avukat İrem Soydan (29) ve Mustafa Furkan Soydan’ı (29) tabancayla yaralayan müvekkillerinin eşi Ekrem A. BURSA’nın İnegöl ilçesinde kendileri için çalışan (40). (45) yakalandı. Polise verdiği sözde, “Eşimle görüşmeme izin vermediler. Bir anlık sinirle ateş ettim” dediği ifade edildi.

Olay, dün saat 16.00 sıralarında Hamidiye Mahallesi Park Sokak üzerindeki İnegöl Tapu Dairesi’nde meydana geldi. Kendilerine çalışan Hasret A.’nın boşanma avukatı olan Mustafa Furkan Soydan ve eşi İrem Soydan, mal paylaşımı için İnegöl Tapu Müdürlüğü’ne gitti. Boşanmak isteyen Hasret A.’nın eşi Ekrem A., üzerine kayıtlı taşınmazlar için yürütülen tedbir sürecinde sinirlenerek, belindeki tabancayı çekerek avukat çifti vurdu. Soy çifti kanlar içinde yere yığılırken, o otomobiliyle kaçtı. Vücutlarının çeşitli yerlerine isabet eden kurşunlarla yaralanan avukat çift, ambulansla İnegöl Devlet Hastanesine kaldırıldı. Tedavi altına alınan çiftin sağlık durumunun yeterli olduğu öğrenildi.

Olayı duyan Vatan Partisi İlçe Başkanı Yasemin Soydan, yaralı oğlu ve gelinini hastanede ziyaret etti. Şüpheli Ekrem A., polis tarafından İnegöl’ün kırsal Hamitabat İlçesi’ndeki evinde yakalandı. Gözaltına alınan Ekrem A.’nın, “Eşimle görüşmeme izin vermediler. Ben de sinirle ateş ettim” dediği öğrenildi.

Emniyet Müdürlüğü’nde yargılanan Ekrem A., ‘adam öldürmeye teşebbüs’ suçlarından adliyeye sevk edildi.

haberdivrigi.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu