Haber

Trabzon’da HÜDA-PAR Standına Saldırı: “Şeriat Kazanacak!”

AK Parti listelerinden seçime girecek olan HÜD-PAR, yine Trabzon’da açılan tribüne akın etti. Büyük bir kalabalık, Erdoğan’ın fotoğrafının bulunduğu standı yıktı. Polis müdahale etti.

14 Mayıs’ta Trabzon’da yapılacak seçimler öncesinde dün kent merkezinde kurulan ve tepkiler nedeniyle kaldırılan HÜDA-PAR’ın standı bugün yeniden açıldı.

Çok sayıda polisin beklemekte olduğu tribün önünde toplanan bir grup insan, tribünlerin kaldırılmasını istedi. Tribün çevresindekiler polis tarafından kuşatıldı ‘Trabzon’a terörist giremez’söz konusu.

Uyarılara rağmen dağılmayan kalabalık, polis bariyerini aşarak tribünü yıkarak HÜDA-PAR üyelerine saldırdı. Yaşanan arbedenin ardından polis güçlükle stant çevresini kontrol altına alırken, HÜDA-PAR üyeleri yeniden stant kurdu.

Polis müdürü olay yerine geldi

Olay yerine gelen Trabzon Emniyet Müdürü Murat Esertürk, grubu yatıştırmaya çalıştı. Esertürk’ten tribünü kaldırmasını isteyen Trabzonlu bir vatandaş, ‘HDP tribün açsa böyle korur muydunuz? HDP yürüyünce biz tepki gösterdik polis müdahale etmedi’ dedi. Müdür Esertürk,’ CHP’ye oy verdiğim için Cumhurbaşkanı bana terörist diyor. Onlar terörist değil mi?’diye soran bir öğrenciye, Seni buraya gönderenlere adımı söyle’şeklinde cevaplanmıştır.

Kalabalık çoğu zaman ‘Nefis bir Türk’üm’ diyen‘, ‘Gaffar Okan’ın katilleri’sloganlar attı ve İstiklal Marşı’nı söyledi.

“Şeriat kazanacak” ?

HÜDA-PAR üyeleri tepkilere rağmen geri adım atmadı. “PKK’lısın değil mi zordasın elhamdülillah şeriat kazanacak biz şeriatlıyız”bağıran biriyle, “Biz Cumhuriyetçiyiz” diyen vatandaşlar arasında tartışma çıktı. Tribün kaldırılmazken, kalabalık beklemeye devam ediyor.

Gazete Duvarı ve Sözcüsü

gulagacajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu