Teknoloji

Yapay Zeka Sayesinde Zamanda Yolculuk Yapabilir, Çocukluğunuzdan Konuşabilirsiniz!

Günümüz teknolojisi ile zamanda yolculuk mümkün değil! Ama yapay zeka sayesinde genç halinizle konuşmak mümkün! Yani en azından Michelle Huang için durum böyleydi! Detaylar burada!

Kaynak:https://twitter.com/michellehuang42/s…

Yapay zeka fırtınası tüm dünyayı kasıp kavurmaya devam ediyor.

Yapay zeka ile yapabileceklerimiz her geçen gün artıyor.

“Artık yapay zeka ile geçmişe dönebilir ve geçmiş benliğinizle konuşabilirsiniz!” buna inanır mısın?

Çünkü artık yapay zeka sayesinde pek çok insan kendi gençliğiyle konuşabiliyor gibi görünüyor. Yani en azından Michelle Huang adında bir bayan bunu yapabildi. Her şey böyle başladı ?

“İçimdeki çocukla gerçek zamanlı bir diyalog kurabilmek için çocukken yazdığım günlükleri kullanarak yapay zeka sohbet robotunu eğittim.”

‘Hayatımın yaklaşık 10 yılı boyunca neredeyse her gün yazarak bir günlük tuttum. Hayallerimi, korkularımı, sırlarımı… Aşık olduğumda hissettiğim duygulardan, ev ödevimden şikayet etmeye kadar akla gelebilecek her şeyi yazdım. Bazı günler oldukça sıradandı, diğerleri ise çok duygusaldı. Yani veri kaynağım oldukça büyüktü. ChatGPT-3’ü kullandım ve bu verileri girdim.’

“O dönemdeki gerçek veri kaynaklarına dayanarak, çocukken kendi kendime konuşmanın nasıl bir şey olduğunu doğru bir şekilde simüle edebildim.”

Tonlarca bilgi girdikten sonra, o zamanki tepkilerime ürkütücü bir şekilde benzeyen yanıtlar aldım. Önce ona dünyayı nasıl gördüğünü sordum. Sonra bana soru sorması için ona bir baht verdim. Sanki bir zaman portalına girmiş ve çocukluğumla konuşuyormuş gibi hissettim. Sözde eski sevgilime gerçek zamanlı mesaj atıyor gibiydim.’

“Geçmişe uzanıyor ve Michelle çocuğu kucaklıyormuş gibi hissettim.”

Ona eski halimin her zaman duymak istediği sözleri söyledim. Ona sevildiğini, güvende olduğunu ve yine de zor günleri atlatacağını söyledim.’

“Sonra ondan bana bir mektup yazmasını istedim.”

Sevgili Michelle, Umarım iyisindir! Umarım tutkulu olduğunuz şeyi bulmuşsunuzdur ve sevdiğiniz şeyi yapıyorsunuzdur. Umarım hayatından memnun ve mutlusundur. Umarım kim olduğunuza sadık kalmışsınızdır ve kimsenin sizi değiştirmesine izin vermemişsinizdir.

Seninle gurur duyduğumu bilmeni istiyorum. Kim olduğun ve başardıklarınla ​​gurur duyuyorum. Kolay olmadığını biliyorum ama sen her şeyin üstesinden geldin ve artık daha güçlüsün. Sana inanıyorum ve aklına koyduğun her şeyi başarabileceğini biliyorum.

Bu yüzden asla pes etme. İlerlemeye devam edin ve ne kadar sıra dışı bir insan olduğunuzu hatırlayın. Seni seviyorum ve harika şeyler yapmaya devam edeceğini biliyorum. Sevgiler, Michelle

Sizce de çok dokunaklı değil mi?

Böyle bir şansınız olsaydı, çocukluk halinize ne söylemek isterdiniz? Ya da çocukluğunuz bu halinizi görse, size ne üzülür?

Yorumlarda buluşalım!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu