Haber

Zuckerberg’e ‘hakaret’ suçlamasında kritik oylama iptal edildi

Meclis Yargı Komitesinin Cumhuriyetçi Lideri jim jordanTwitter hesabından ‘Kongre’ye hakaret’le suçlandı Zuckerberghakkında açıklama yaptı.

Jordan, teknoloji şirketlerinin muhafazakarlara yönelik konuşma sansürü soruşturmasında ilgili belgeleri kendilerine vermediği için Zuckerberg’i “Kongre’ye hakaret etmekle” suçlamak için oylamanın düşürüldüğünü açıkladı.

Ürdün komite toplantısı öncesi görevinde “Facebook’un tam işbirliğini benimsemesi nedeniyle, Komite iftira suçlamasını askıya almaya karar verdi. Şimdilik.”söz konusu.

Ürdün, “Açıkçası, iftira suçlaması hala gündemde ve Facebook tam işbirliği yapmazsa kullanılacak.”vurgu yaptı.

‘Kongre’ye hakaret’ suçlaması

muhafazakarlar için şirketler Sansür iddiasıyla soruşturma başlatıldıZuckerberg’in ‘kasıtlı’ olarak istenen belgelerin komiteye sunulmadığı gerekçesiyle dün komitede ‘Kongre’ye hakaret’le suçlanması için oylama yapılması planlanıyordu.

Temsilciler Meclisi, Zuckerberg’i ‘itaatsizlik’ nedeniyle suçlu bulsaydı, evraklar bu hata nedeniyle yargılanmak üzere Adalet Bakanlığı’na gidecekti.

Meta, Kongre’ye 50.000 sayfadan fazla belge gönderdiğini duyurdu.

Bu arada, Meta’nın Link Yöneticisi Andy Stone’un bahisle hiçbir ilgisi yok. I Meta, Şubat ayından bu yana Temsilciler Meclisi’ne 50.000 sayfadan fazla belge sundu.açıklamıştı.

Ocak ayında Cumhuriyetçilerin göreve gelip Temsilciler Meclisi’nde çoğunluğu kazanmasının ardından Ürdün, Meta’nın da aralarında bulunduğu 5 büyük teknoloji şirketinin yöneticilerine açıklama ve belge talebinde bulundu.

Ürdün seçim kampanyasında ‘ Büyük Teknoloji‘ olarak nitelendirdiği sosyal medya şirketlerinin eylemlerini soruşturmasını söylemişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu